עמותת "מגרש ביתי" היא עמותה ייחודית שנוצרה מתוך רצון להציע עבודה טיפולית-שיקומית "אחרת" עם חסרי בית. העמותה עוסקת בשילוב של חסרי בית באמצעות משחקי כדורגל שבועיים, באמצעות מוזיקה ומשחקי ספורט אחרים ומשתמשת בספורט ככלי טיפולי, המייצר קשר בלתי אמצעי ומחזק את תחושת השייכות עם אוכלוסייה מודרת זו.

לעמותה היה צורך גדול בגיוס מועמדים לדירקטוריון שיסייעו בגיוס משאבים ופיתוח התהליך האסטרטגי שלה. לרשות מנהלי העמותה לא עמדו מספיק משאבים להעסיק בעלי תפקידים בשכר והיה להם קושי גדול למצוא מועמדים שיוכלו למלא את הפונקציות הללו. בנוסף עמדה בפני העמותה דילמה בנוגע למידת המעורבות וההשקעה של הדירקטוריון ועד כמה נכון "להפעיל" אותו.

כאן נכנסה לתמונה נבחרת הדירקטורים החברתית. בשנת 2019 נוצר קשר בין הנבחרת לבין "מגרש ביתי" שהתפתח לקשר מוצלח מאוד. המנהל המקצועי- עמרי אברמוביץ'- מעיד כי בתוך זמן קצר השכילה הנבחרת להבין את העמותה ולהתאים לה שני חברי דירקטוריון שנכנסו לעמותה – דודי בלסר ויעל סלע, והם כבר פועלים לקדם אותה בדרכים שונות, כל אחד לפי מומחיותו.

עמרי אברמוביץ’
עמרי אברמוביץ’

דודי הביא קשרים, עזרה בתקשורת ובגיוס משאבים. יעל הביאה ניסיון רב בעולם העמותות ובגיוס משאבים. החיבור של יעל ודודי עם העמותה היה מידי והם השתלבו מהר מאוד, העלו יוזמות והביאו מהניסיון שלהם.

עמרי סיכם את תהליך גיוס הדירקטורים במילים:

"הופתענו לגלות שההתאמה הייתה כה טובה, וכמה העזרה של הנבחרת הייתה מועילה ובטווח קצר. בעבר גייסנו חברי דירקטוריון איכותיים, כשהדבר נעשה באמצעות קשרים אישיים שלנו וחיפוש אינטנסיבי בין רשתות התמיכה שלנו. לעומת זאת, התהליך עם הנבחרת היה קצר, מדויק ותכליתי, וענה על הצרכים שלנו באופן מדויק."