המשך קריירה ארוכה ומשמעותית לעובדים בישראל שתואמת את תוחלת החיים החדשה ומאפשרת לעובדים להמשיך ולהתפתח אישית, מקצועית, חברתית וכלכלית.

הצורך

העלייה בתוחלת החיים ובריאות טובה מצריכה לעתים להמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה. לנוכח תוחלת החיים הממוצעת של 82 , תקופת הפנסיה יכולה להגיע ל-20 שנה ויותר. אולם מספר שנות העבודה לא גדל ולפעמים אף יורד עקב כניסה מאוחרת לשוק, וכך יוצא ש 35 שנות עבודה אמורות לפרנס 20 שנות פנסיה. מכאן נוצר קושי כלכלי האדיר. לעבודה גם יש השפעה הוליסטית משמעותית על האדם המתבטאת בהמשך בריאות טובה, בחוסן כלכלי המיטיב הן עם הפרט ו המדינה ובתחושת משמעות על היותו יצרני וחלק מהחברה.

קהל היעד

אנשים בני 60+ שעבדו במהלך 10 השנים האחרונות.

הפעילות

  • טיפול בפרט במסגרת מרכזי התעסוקה, שכולל ליווי אישי על ידי מקדם תעסוקה, סדנאות מקצועיות למתן כלים מעשיים להשתלבות מחודשת בעולם התעסוקה, כלים ללמידה לאורך החיים ועזרה בהשמה.
  • קשרי מעסיקים: חיפוש משרות רלוונטיות עבור משתתפי התכנית, עזרה למעסיקים בתהליכי גיוס עובדים ויצירת שיתופי פעולה לצורך שימור עובדים והכשרה של מבוגרים.

התכנית פועלת ב-7 מרכזים ברחבי הארץ: במרכזי הזדמנות באשדוד, באר שבע, רחובות, ירושלים; באגף להכשרה מקצועית במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית בני ברק ובמסגרת תכניות מעברים בגליל המערבי ובעמק.