סינון תוצאות
![סקר קורונה 1 ג'וינט-אשל](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2021/05/סקר-קורונה-1-גוינט-אשל-300x184.png)
הזדקנות בימי קורונה: סקר צרכים בקרב בני 65+ בישראל
כשהתחיל משבר הקורונה ביקשנו בג’וינט-אשל לבחון ולאמוד את השפעת המשבר על מדדי ההזדקנות המיטבית של בני ה-65+. ביחד עם מכון מחקר ERI ביצענו סקר אשר התבסס על מפת המדדים, וממצאיו מוצגים בדוח זה. שותפים: מכון ERI לקריאת הקובץ בשפה האנגלית – לחצו כאן
![](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/12/סרטון-אוריינות-דיגיטלית-בזיקנה-300x184.png)
סוגיות באוריינות דיגיטלית
דידי בן שלום, מג’וינט – אשל, מדברת על אוריינות דיגיטלית בקרב זקנים שותפים: משרד הבריאות, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, האוניברסיטה העברית בירושלים, קרן וואהל
![שבריריות](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/12/שבריריות-300x184.png)
שבריריות בזיקנה
ד”ר יורם מערבי מהמערך לשיקום וגריאטריה, המרכזים הרפואיים הדסה – האוניברסיטה העברית, מדבר על שבריריות שותפים: משרד הבריאות, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, האוניברסיטה העברית בירושלים, משפחת גליקמן וקרן וואהל
![](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/12/בדידות-בזיקנה-מיזם-בדידות-300x184.png)
אתר הידע בדידות בזיקנה
הידע שהומשג בעקבות מיזם הבדידות מוגש באתר זה לשימושם של אנשי המקצוע. ‘אזור קורונה’ באתר נועד להנגיש את תמצית הידע השימושי בקיצור נמרץ ובהתאמה לימי קורונה שותפים: משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, הקרן למפעלים מיוחדים של המוסד לביטוח לאומי למעבר לאתר לחצו כאן
![](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/12/ממצאי-סקר-שני-השפעות-הקורונה-על-בני-65-1-300x184.png)
השפעות הקורונה על ההזדקנות של בני 65+ בישראל (סקר שני)
אגף ג׳וינט-אשל חבר למכון ERI לביצוע סקר נוסף בקרב אוכלוסיית בני ה-65+ בישראל, על מנת להציג תמונת מצב עדכנית של אוכלוסייה זו לאור משבר הקורונה. מהסקר עולה כי נמשכת מגמת ההידרדרות בקרב אוכלוסיית הזקנים בישראל בשלושת המדדים להזדקנות מיטיבה שגובשו בג׳וינט-אשל: בריאות, משמעות וחוסן כלכלי. במסמך זה תמצאו את הממצאים המלאים.
![](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/12/ממצאי-סקר-גל-2-תמצית-1-300x169.png)
סקר השפעות הקורונה על בני 65+ בישראל (תקציר)
אגף ג׳וינט-אשל חבר למכון ERI לביצוע סקר נוסף בקרב אוכלוסיית בני ה-65+ בישראל, על מנת להציג תמונת מצב עדכנית של אוכלוסייה זו לאור משבר הקורונה. מהסקר עולה כי נמשכת מגמת ההידרדרות בקרב אוכלוסיית הזקנים בישראל בשלושת המדדים להזדקנות מיטיבה שגובשו בג׳וינט-אשל: בריאות, משמעות וחוסן כלכלי. במסמך זה תמצאו את תמצית הממצאים.
![תעסוקת מבוגרים בעידן הקורונה](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/12/תעסוקת-מבוגרים-קורונה-אמצע-הדרך-300x184.png)
תעסוקת מבוגרים בעידן הקורונה
תוכניות תעסוקת מבוגרים – מי אנחנו, מה אנחנו עושים? הכרות עם מודלים של גמישות תעסוקתית וכלים ושירותים שהתוכניות מציעות למעסיקים שותפים: משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, המשרד לשוויון חברתי
![In Good Hands A Moment to Yourself](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/10/In-Good-Hands-A-Moment-to-Yourself-300x184.png)
בידיים טובות: דקה לעצמך (אמהרית)
לחץ, חרדה וסטרס הם תגובות הגוברות בעת משבר, ובמיוחד בעת הקורונה. הלחץ גובר מפאת השפעת המצב על חיינו, מחוסר הוודאות, מהחשש שמשהו רע יקרה לנו, ליקירים שלנו, לקהילה. הסרטון מציג דרכים להפחתת התחושה שותפים: המוסד לביטוח לאומי, קרן מוריס וויויאן וואהל
![WhatsApp for Older Adults](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/10/WhatsApp-for-Older-Adults-300x184.png)
בידיים טובות: זה הזמן לוואטסאפ (אמהרית)
אמצעי התקשורת הכי פופולארי היום אינו בשימוש של זקנים רבים – וואטסאפ. הסרטון מסביר איך נוכל ללמד את המבוגרים להשתמש בו שותפים: המוסד לביטוח לאומי, קרן מוריס וויויאן וואהל
![Guidelines for Family Caregivers](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/10/Guidelines-for-Family-Caregivers-300x184.png)
בידיים טובות: הנחיות לבני משפחה מטפלים (אמהרית)
התמיכה בהורה בעת משבר מלווה בדאגה ובחוסר ודאות, ועשויה להיות מאתגרת בייחוד על רקע משבר הקורונה. הסרטון מספק לבני המשפחה ולמטפלים מספר כלים להתמודדות עם המצב בהתאמה לצרכים השונים שעשויים להיות למשפחות ולנתמכים בהן שותפים: המוסד לביטוח לאומי, קרן מוריס וויויאן וואהל
![In Good Hands This is the Time to Talk](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/10/In-Good-Hands-This-is-the-Time-to-Talk-1-300x184.png)
בידיים טובות: זה הזמן לשיחה (אמהרית)
הסרטון מציע רעיונות לשיחה פתוחה עם הזקן, לקשר ותקשורת בימי הקורונה ומציג דרכים לעשייה ולתקשורת עמוקה בין הזקן למטפל בו שותפים: המוסד לביטוח לאומי, קרן מוריס וויויאן וואהל
![](https://www.thejoint.org.il/wp-content/uploads/2020/10/783X480__להפעיל-את-הגוף-אמהרית-300x184.jpg)
בידיים טובות: להפעיל את הגוף (אמהרית)
איילת דגן, גרונטולוגית העוסקת בקידום בריאות ושיפור תפקוד, מסבירה בקצרה על חשיבותה של הפעילות הגופנית בגיל המבוגר ומדגימה מיומנויות תנועה לזקנים. שותפים: המוסד לביטוח לאומי, קרן מוריס וויויאן וואהל