יעילות ומועילות של המערכת הציבורית

בג’וינט אלכא אנו פועלים למקסם את יכולת המערכות הציבוריות בישראל לספק שירותים חברתיים לתושבי מדינת ישראל באופן יעיל ומועיל.
יחד עם שותפינו בממשלה, ברשויות המקומיות והאזוריות, במגזר החברתי והעסקי, אנו פועלים לזיהוי ‘אתגרי מערכת’ ולהנעת תהליכי שינוי לקידומם.
אנו מאמינים, כי מערכות טובות יותר מייצרות שירותים טובים יותר, המאפשרים חיים טובים יותר לכולם.

 

מהם אתגרי מערכת?

כאשר אנו מדברים על 'מערכת' אנו מתכוונים למספר ארגונים הפועלים בזירת תוכן אחת. לדוגמה, מערכת הבריאות המורכבת ממשרד הבריאות, מקופות החולים, מעמותות בריאות, מהיחידות לטיפול באם ובילד, מסטארט-אפים ומחברות עסקיות בתחום הבריאות.
אתגר מערכת הוא כשל וחסם מערכתי ושיטתי החוזר על עצמו פעם אחר פעם, מקשה על אספקת שירותים, מתסכל את נותני ומקבלי השירותים ופוגע באלו הזקוקים להם. אתגרים אלו אינם ייחודיים לבעיה חברתית מסוימת, אלא מאפיינים מגוון בעיות ומשפיעים על מערכת השירות הציבורי כולה.

"When good people come up against bad systems, bad systems always win"

ממשלה

רשויות מקומיות

מגזר חברתי

מגזר עסקי

אנו פועלים

לפתרון אתגרי מערכת רוחביים

לכן אנו:

מחויבים לפרום את המורכבות של המערכות הציבוריות

למען צמצום פערים ושיפור שירותים

באמצעות מארג של שותפויות בין-מגזריות יוצאות דופן

יחד עם נציגי ממשלה, שלטון מקומי, חברה אזרחית ועסקית

למען צמצום פערים ושיפור שירותים

לטובת כלל תושבי ישראל

השילוב המנצח

מומחיות במערכות מורכבות

יכולת ייחודית להתמודד עם אתגרים מערכתיים מורכבים; היכרות עמוקה עם שיטות העבודה, מבנה המערכת, תהליכי קבלת ההחלטות של המערכת הציבורית.

מקצוענות

הצוות מורכב מנשות ומאנשי מקצוע הטובים בתחומם, המתמחים בעבודה מערכתית רב-מגזרית, בבניית שותפויות, בפיתוח, במידול ובהובלת תהליכים.

הג'וינט

אלכא היא חלק מהג'וינט - ארגון בינלאומי ותיק, חזק, יציב ואיתן מבחינה פיננסית. לג'וינט ניסיון אדיר בפיתוח וביישום שירותים חברתיים בישראל ומוניטין של איכות גבוהה ומקצוענות.

שותפויות

לג'וינט-אלכא שותפות אסטרטגית עם ממשלת ישראל, המספקת גישה למקבלי החלטות בכירים והבנת צרכים ואילוצים; הארגון פועל גם במסגרת הממשלה ובה בעת מחוצה לה.

MAP - מפת הדרכים הייחודית שלנו לשינוי מערכתי

  • מתמקדים ביצירת הלך-רוח נכון בקרב מקבלי ההחלטות לקידום מענים לאתגרי המערכת, מתוך הבנה עמוקה של חשיבותם ונחיצותם של מענים כאלו.

  • מתמקדים בהקניית יכולות ומיומנויות הנדרשות להקמה, לביסוס ולניהול של מענים ופתרונות בני-קיימא לאתגרי המערכת.

  • המיקוד בציר זה הוא במערכת וביכולתה לאפשר ולקדם שיתופי פעולה בין-מגזריים לפתרון אתגרי מערכת; הבניית הסדרים, מנגנונים ושיטות עבודה המאפשרים שיתופי פעולה ומשפרים אותם.

ההשפעה שלנו

ההשפעה שלנו

התוכניות והתהליכים שלנו מתמקדים בשינוי תשתיות ובשינוי מערכתי במטרה לחזק את יכולות המערכת לפעול ביעילות ובמועילות, לצד פיתוח מנהיגות כאמצעי ליצירת שינוי במערכות הציבוריות.

צוות ג'וינט אלכא

צוות ג'וינט אלכא

צוות ג'וינט-אלכא מורכב מנשות ומאנשי מקצוע מיומנים. הצוות מתמחה בעבודה מערכתית, רב-מגזרית, בבניית שותפויות, בפיתוח, במידול ובהובלת תהליכים. אנו, כצוות, מחויבים לצמצום אתגרי המערכת הציבורית ולהעצמת השירותים החברתיים.

השותפים שלנו

uja federation of new york
משרד הבריאות
דילוג לתוכן