יעילות ומועילות של המערכת הציבורית

בג'וינט אלכא אנו פועלים למקסם את יכולת המערכות הציבוריות בישראל לספק שירותים חברתיים לתושבי מדינת ישראל באופן יעיל ומועיל.
יחד עם שותפינו בממשלה, ברשויות המקומיות והאזוריות, במגזר החברתי והעסקי, אנו פועלים לזיהוי אתגרי מערכת והנעת תהליכי שינוי לקידומם.
אנו מאמינים כי מערכות טובות יותר, מייצרות שירותים טובים יותר, שמאפשרים חיים טובים יותר לכולם.

 

מהם אתגרי מערכת?

כאשר אנו מדברים על "מערכת" אנו מתכוונים למספר ארגונים הפועלים בזירת תוכן אחת. לדוגמא מערכת הבריאות המורכבת ממשרד הבריאות, קופות החולים, עמותות בריאות, טיפות חלב, סטרטאפים וחברות עסקיות בתחום הבריאות ועוד.
אתגר מערכת הוא כשל וחסם מערכתי ושיטתי שחוזר על עצמו פעם אחר פעם, מקשה על אספקת שירותים, מתסכל את נותני ומקבלי השירותים ופוגע באלו שזקוקים להם. אתגרים אלו אינם ייחודיים לבעיה חברתית ספציפית, אלא מאפיינים מגוון בעיות ומשפיעים על מערכת השירות הציבורי כולה.

"When good people come up against bad systems, bad systems always win"

ממשלה

רשויות מקומיות

מגזר חברתי

מגזר עסקי

אנו פועלים

לפתרון אתגרי מערכת רוחביים

לכן אנו:

מחויבים לפרום את המורכבות של המערכות הציבוריות

למען צמצום פערים ושיפור שירותים

באמצעות מארג של שותפויות בין מגזריות יוצאות דופן

יחד עם נציגי ממשלה, שלטון מקומי, חברה אזרחית ועסקית

למען צמצום פערים ושיפור שירותים

לטובת כלל תושבי ישראל

השילוב המנצח

מומחיות במערכות מורכבות

יכולת ייחודית להתמודד עם אתגרים מערכתיים מורכבים; הכרות עמוקה עם שיטות העבודה, מבנה המערכת, תהליכי קבלת החלטות של המערכת הציבורית.

מקצוענות

הצוות מורכב מנשות ואנשי מקצוע הטובים בתחומם. מתמחים בעבודה מערכתית, רב מגזרית, בניית שותפויות, פיתוח, מידול והובלת תהליכים.

הג'וינט

אנחנו חלק מהג'וינט - ארגון בינלאומי ותיק, חזק, יציב ואיתן מבחינה פיננסית. לג'וינט ניסיון אדיר בפיתוח ויישום שירותים חברתיים בישראל ומוניטין של איכות גבוהה ומקצוענות.

שותפויות

לג'וינט אלכא שותפות אסטרטגית עם ממשלת ישראל המספקת גישה למקבלי החלטות בכירים והבנת צרכים ואילוצים; הארגון פועל גם במסגרת הממשלה ובה בעת מחוצה לה.

MAP - מפת הדרכים הייחודית שלנו לשינוי מערכתי

  • מתמקדים ביצירת הלך-רוח נכון בקרב מקבלי החלטות לקידום מענים לאתגרי המערכת, מתוך הבנה עמוקה של חשיבותם ונחיצותם של מענים כאלו.

  • מתמקדים בהקניית יכולות ומיומנויות הנדרשות להקמה, ביסוס וניהול של מענים ופתרונות בני קיימא לאתגרי המערכת.

  • המיקוד בציר זה הוא במערכת וביכולתה לאפשר ולקדם שיתופי פעולה בין מגזריים לפתרון אתגרי מערכת; הבניית הסדרים, מנגנונים ושיטות עבודה שמאפשרים ומשפרים אותה.

ההשפעה שלנו

ההשפעה שלנו

התכניות והתהליכים שלנו מתמקדים בשינוי תשתיות ושינוי מערכתי, במטרה לחזק את יכולות המערכת לפעול ביעילות ומועילות לצד פיתוח מנהיגות כאמצעי ליצירת השינוי במערכות הציבוריות.

צוות ג'וינט אלכא

צוות ג'וינט אלכא

צוות ג'וינט אלכא מורכב מנשות ואנשי מקצוע מיומנים. הצוות מתמחה בעבודה מערכתית, רב מגזרית, בניית שותפויות, פיתוח, מידול והובלת תהליכים. אנו, כצוות, מחויבים לצמצום אתגרי המערכת הציבורית והעצמת השירותים החברתיים.

השותפים שלנו

uja federation of new york
משרד הבריאות