ועדה מייעצת

הוועדה המייעצת של ג’וינט-אלכא מורכבת מנציגי השותפים האסטרטגיים שלנו. הוועדה מכוונת את התקדמות הארגון, את השפעתו ואת התפתחותו האסטרטגית.

חברות וחברי הוועדה

אנג'ליקה ברי

אנג'ליקה ברי

אנג'ליקה ברי

אנג'ליקה ברי

אנג'ליקה ברי

יו"ר משותפת של AC, בקרן ראסל ברי. חברת בורד הג'וינט. חברת בורד בקרן לייכטג. יו"ר מכון שלום הרטמן של צפון אמריקה. נשיאת קרן ראסל ברי, שמעבירה תרומות להקמת יוזמות פילנתרופיות חדשניות, המשקפות את רוח היזמות של רוס ברי. אנג'ליקה משמשת גם כסגנית נשיא בחוג 'הידידים של אופנים', שהייעוד שלהם הוא צמצום פערים כלכליים וחברתיים בישראל ע"י שימוש בכיתות ניידות להעברה והענקת חינוך איכותי וברמה גבוהה לכל ילד בפריפריה בישראל.
אבי כהן

אבי כהן

אבי כהן

אבי כהן

אבי כהן

יו"ר הוועדה המייעצת של ג'וינט-אלכא. נכנס לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת של ג'וינט-אלכא ביולי 2021. אבי הוא מנהיג עסקי ותיק ומנהל מיומן, מנכ"ל ודירקטור בעל ניסיון רב בניהול עסקי בחברות ציבוריות ופרטיות בארץ ובחו"ל, כמו גם בארגונים חברתיים‎. אבי משמש כיום כיו"ר‎ Xjet, Chakratec ו‎Fintica , וכן חבר דירקטוריון של נובה וקוריקה. בנוסף, הוא מכהן כמנהל המועצה הישראלית לצרכנות וכסגן יו"ר הוועד המנהל של בית איזי שפירא – ארגון מפתח ומוביל בישראל של טיפולים מתקדמים ושירותים חדשניים לילדים ומבוגרים על כל מגוון מוגבלויות‎. אבי כיהן כמנכ"ל חברות ציבוריות כגון‎ RR Media ו‎ Orbit Technologies וכמנהל ב‎-ECI Telecom ו‎-KLA בישראל ובארה"ב. הוא בעל תואר‎ B.Sc. ו‎ -M.Sc. תארים בהנדסת חשמל ופיזיקה יישומית מאוניברסיטת‎ Case Western Reserve בארה"ב‎.
סנפורד (סנדי) אנטיגנס

סנפורד (סנדי) אנטיגנס

סנפורד (סנדי) אנטיגנס

סנפורד (סנדי) אנטיגנס

סנפורד (סנדי) אנטיגנס

סנדי כיום מנהל תפעול ראשי בחברת Capital Tree Holdings Limited. משמש חבר הוועדה המייעצת של אלכא מאז תחילתה. בנוסף משמש כחבר בוועדה הבינלאומית לתכנון והקצאות של UJA-פדרציית ניו יורק. בעברו, סנדי היה חבר דירקטוריון UJA והוביל מספר ועדות לתכנון ולמתן מענקים של UJA ישראל ושל ועדות בינ"ל ולאומיות. כמו כן, הוא מכהן בדירקטוריון 'הערעור של ישראל' של ה-JFNA בארה"ב וכראש ועדת 'החברות והנכסים בישראל'. בנוסף, הוא מכהן בועדת התקציב והמימון של JFNA, בוועדות בחו"ל ובחבר הנאמנים של JFNA. הוא מכהן בדירקטוריון 'מועצת ענייני הקהילה היהודית' בניו יורק ויו"ר משותף בוועדת 'ישראל ועניינים בינלאומיים' של המועצה. בוגר תכניות וקסנר והקבינט הלאומי למנהיגות צעירה של JFNA. בעל תואר B.S. במנהל עסקים מאוניברסיטת ברקלי, קליפורניה, ותואר M.B.A. מאוניברסיטת ניו יורק. מועמד לתואר שני ביחסים בינלאומיים באוניברסיטת קולומביה.
רות זלצמן

רות זלצמן

רות זלצמן

רות זלצמן

רות זלצמן

מנכ"לית קרן ראסל ברי. הקריירה של רות נסבה סביב הענקת מענקים לארגונים מוכווני ייעוד. בשנת 2008 הפכה למנכ"לית קרן ראסל ברי, המקדמת המשכיות והעשרה של חיי קהילה יהודיים, תומכת ברפואה מתקדמת המתמקדת בסוכרת ובהומניזם ברפואה, וטיפוח סובלנות ופלורליזם דתי. קרן ברי תומכת ומממנת מקומית בצפון ניו-ג'רזי, ובינלאומית בעיקר בישראל. בעברה, רות בעלת קריירה בבנקאות בחברתJPMorgan Chase ומוסדותיה, עם רקע נרחב בהלוואות והשקעות במגזר החברתי; כסגנית נשיא בכיר להלוואות מסחריות, השקיעה במסגרת קבוצת הפיתוח הקהילתי של JPMorgan Chase, ניהלה את המחלקות העסקיות שאינן נדל"ן של CDG, הלוואות לעמותות, עסקים קטנים ומתווכים פיננסיים לפיתוח קהילה. רות גם יזמה וניהלה את תכנית ההשקעות לאחריות חברתית בחברת JPMC. טרם הצטרפותה לקרן, עמדה בראש חברת 'ייעוץ רות זלצמן', חברת ייעוץ פרטית שהתמקדה בפיתוח אסטרטגיה עסקית עבור מוסדות פיננסיים, ופעלה להגדיל את פעילותם בתחום העסקים הקטנים, העמותות והארגונים החברתיים. רות היא חברת דירקטוריון בקרן הון ללא מטרות רווח וחברת דירקטוריון בעבר ב Primary Care Developmen. שניהם ארגונים המספקים מימון ושירותי ייעוץ משמעותיים למגזר החברתי.
לין ג'ייקובס

לין ג'ייקובס

לין ג'ייקובס

לין ג'ייקובס

לין ג'ייקובס

לין היא מומחית לאפקטיביות ארגונית, בעלת ניסיון רב בהערכת צרכי פיתוח, עיצוב והעברה דינמיים וממוקדי תוצאות, באופן שתואם ועוזר לקדם אסטרטגיה ארגונית, אימון מנהל / מנהיג וניהול פונקציית הלמידה. כיום לין היא מנכ"לית קרן GeoSentinel, המממנת מחקרים בתחום מחלות זיהומיות מתפתחות וראש מטה של Bradley A. Connor. הקריירה שלה כוללת למעלה מ- 25 שנות ניסיון בעבודה במרכזים רפואיים אקדמיים בניו יורק. היא הייתה שותפה בעסק סריגה, וכיום בחברה לפיתוח נדל"ן שקונה, משפצת ומשקיעה בבתים באזור ניו יורק. לין היא פעילה מומחית, פעלה ביוזמת קלינטון העולמי, בדונה קארן, בכנס Urban Zen, Advancing Futures of Adults with Autism ובוועידת NYC Seaport Speaks. מילאה תפקידים רבים בפדרציה של UJA, בין היתר: יו"ר ועדת הקהילות היהודיות העולמיות, בוועדת צוות המשימה לחברה האזרחית של העם היהודי, שם היא משמשת כנציגה של ג'וינט אלכא. בעבר כיהנה כיו"ר צוות המשימה להערכה בוועדת הטיפול, יו"ר פיתוח מנהיגות פילנתרופיה לנשים. כיום היא חברה בוועדה של הקרן הקיימת לישראל בווסטצ'סטר ניו יורק, ובעבר הייתה יו"ר ניו יורק של בורד אשלים (שותפות חברתית דו-ארצית ישראלית / ניו יורק) בניו יורק, לסייע ולקדם את צרכיהם של בני נוער בסיכון גבוה בישראל.
מארק סובל

מארק סובל

מארק סובל

מארק סובל

מארק סובל

מארק פרש מהתעשייה הפיננסית ב -1998 על מנת להשיג שלוש מטרות: לעסוק בפילנתרופיה, הוראה וניסיון להבין מדוע היהדות כה חשובה לו, והוא ממשיך לממש את המטרות הללו. מארק מילא מספר תפקידי מנהיגות ב- UJA - הפדרציה של ניו יורק, והוא גאה במיוחד בהקמה ובעמידה בראש ועדת ההקצאה לחיזוק חוסן אזרחי בישראל. כיום הוא מכהן בוועדת ההקצאות הבינלאומית. בעבר היה נשיא קרן הברון הירש והתמקד בתמיכה בישראלים אתיופים, כיום הוא חבר הנהלת הקרן. חבר בוועדה המייעצת של סח"י (סיירת חסד ייחודית), ארגון ישראלי המשפר את ההערכה העצמית של בני נוער ישראלים בסיכון באמצעות ביצוע פעולות חסד. מארק חבר בבורד הג'וינט, בוועד המנהל בישראל ובוועדת הכספים האסטרטגית. הוא סייע ביצירת מכון ג'וינט למנהיגות וממשל, כיום ג'וינט אלכא. מאז עזב את עולם העסקים, מארק לימד מתמטיקה בהתנדבות במשך שבע עשרה שנים בבית ספר עם צרכים מיוחדים בדרום ברונקס; לימד מתמטיקה בקולג' ב Taconic Correctional Facility בבדפורד הילס, ניו יורק החל מ 2003. הוא שימש כמנהל בכיר ב- UBS וכחבר דירקטוריון ב- UBS NA. לפני כן היה מנכ"ל ב First Boston Corporation. למארק תואר שני במנהל עסקים בבית הספר לעסקים וורטון משנת 1978. הוא נשוי באושר להרייט קפלן סובל ולהם שני ילדים ושני נכדים.
הלן אייבלס

הלן אייבלס

הלן אייבלס

הלן אייבלס

הלן אייבלס

חברת בורד הג'וינט. מנהלת בחברת JGL השקעות שהינה חברת השקעות פרטיות הפועלת באוסטרליה, ישראל, אסיה וארצות הברית. הלן בוגרת האוניברסיטה של מלבורן, לה ולבעלה מייקל יש ארבעה ילדים ונכדים רבים.
פני וסטיב וויינברג

פני וסטיב וויינברג

פני וסטיב וויינברג

פני וסטיב וויינברג

פני וסטיב וויינברג

חברי בורד הג'וינט. פני היא יו"ר עמית בוועדת המשנה לישראל אשל ויו"ר בדימוס בוועדת FSU-בלארוס-מולדובה של הג'וינט. כיום היא מכהנת כחברה במועצת הנאמנים של הפדרציה היהודית במחוז פאלם ביץ', בדירקטוריון של בית החולים האוניברסיטאי בקליבלנד, ובמועצת הנשים במוזיאון קליבלנד לאמנות. פני וסטיב וויינברג כיהנו גם בוועדות רבות של התאחדות הקהילה היהודית בקליבלנד ועמדו בראש חגיגת המאה בשנת 2003. לאחרונה זכו בפרס עץ החיים של קק"ל. לפני וסטיב יש שלוש בנות- פמלה, ג'ניפר וסטפני- ושבעה נכדים.
מרטין פייזנר

מרטין פייזנר

מרטין פייזנר

מרטין פייזנר

מרטין פייזנר

חבר בורד הג'וינט. מרטין למד בבית הספר סנט פול, לונדון (1956-1961), בסורבון, פריז (1961-1962), בקולג 'ווסטר, אוקספורד (1962-1965) ובאוניברסיטת מישיגן, אן ארבור, ארה"ב (1966-1967). הוא קיבל תואר שני באוקספורד ותואר שני במישיגן. מרטין הוסמך כעורך דין בינואר 1970 והפך לשותף עם פייזנר ושות' בשנת 1972 (חברה זו התמזגה עם ברווין לייטון והקימה את ברווין לייטון פייזנר במאי 2001). לאורך הקריירה שלו התמחה בתחומי דיני צדקה וייצוג לקוחות פרטיים. מרטין חבר במועדוני גאריק, רפורמה ובאק. הוא עמית כבוד של אוניברסיטת קווין מרי בלונדון, מכללת ווסטר, אוקספורד וקינגס קולג' בלונדון. כמו כן, הוא בעל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת גלזגו ומונה ל- CBE ביוני 2004. נשוי ואב לארבעה ילדים בוגרים. תחביביו כוללים איסוף ספרים עתיקים (ספרות אנגלית מהמאות 18/19 ומסעות לפני מלחמת העולם הראשונה).
איריס פלורנטין

איריס פלורנטין

איריס פלורנטין

איריס פלורנטין

איריס פלורנטין

סמנכ"לית בכירה ומנהלת אגף שירותים חברתיים ואישיים במשרד הרווחה והשירותיים החברתיים. במסגרת תפקיד זה אחראית איריס על פיתוח, יזום, אספקה ובקרת שירותים. בתפקידה הקודם שימשה איריס במשך כ-12 שנה כמנהלת השירות לטיפול בהתמכרויות במשרד הרווחה. בין השנים 1984-2002 שימשה איריס בתפקידים שונים, תחילה כעו"ס פסיכיאטרית בבי"ח באר יעקב, לאחר מכן כסגנית מנהל אגף הרווחה בעיריית רמלה, מפקחת ארצית ביחידה לטיפול בנפגעי סמים, וסגנית מנהלת השירות לטיפול בנפגעי סמים במשרד הרווחה. איריס הייתה שותפה בועדות משרדיות רבות בנושאי טיפול, שיקום, מלחמה בסמים ובאלכוהול, רפורמות בשירותי רווחה, רפורמות דיגיטליות ועוד. לאורך השנים הרצתה איריס בכנסים שונים בנושאי טיפול בהתמכרויות, כמו כן השתתפה איריס במשלחות ממלכתיות לחו"ל מטעם משרד הרווחה. לאיריס תואר שני בניהול ומדיניות ציבורית במסגרת תכנית בכירים של נציבות שרות המדינה מטעם האוניברסיטה העברית. תואר שני נוסף בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת תל אביב. לאיריס תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב במגמת בריאות הנפש. בנוסף להשכלתה האקדמית, לאיריס מומחיות בעבודה סוציאלית בתחום התקון, הכשרות בגישור, טיפול אסטרטגי, טיפול התנהגותי, טיפול משפחתי וזוגי, טיפול במקרי חרדה וטיפול בנפגעי סמים. איריס בוגרת התכנית לסגל הבכיר בשירות המדינה בבית הספר מנדל.
ניר קידר

ניר קידר

ניר קידר

ניר קידר

ניר קידר

סמנכ"ל בכיר מינהל אסטרטגיה, תכנון כלכלי, מחקר ורגולציה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בתפקידו הקודם היה ניר סמנכ"ל בכיר לתכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות ובעבר סגן ראש המינהל לתכנון אסטרטגי וכלכלי ומנהל תחום בכיר, כלכלת בריאות, במשרד הבריאות. במסגרת תפקידו היה אחראי על תכנון וביצוע מדיניות מאקרו כלכלית בתחום הבריאות, מ"מ תפקיד ראש המינהל, קביעת עלות סל שירותי הבריאות וחלוקתו בין קופות החולים (כ-38 מיליארד ש"ח בשנה), כתיבת ניירות עמדה, ייצוג המשרד והשתתפות בישיבות בועדות הכנסת. ניר מילא תפקידים נוספים במשרד הבריאות ביניהם מנהל תחום כלכלת בריאות ומרכז בכיר כלכלת בריאות, שניהם באגף לכלכל ה וביטוח בריאות. בין השנים 2004-2005 שימש ניר יועץ כלכלי בעמותת סינגור קהילתי. במקביל לאלו ניר מרצה והרצה לאורך השנים, כיום, במסגרת הלימודים לתואר ראשון במכללת הדסה, ובעבר, במכינה הקדם צבאית "הירושלמית" ובמרכז ההדרכה לעובדי מערכת הבריאות. לניר תואר שני במדיניות ציבורית, בתכנית המצטיינים מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני ב-Affairs Humanitarian and Sciences Social on Master משותף לאוניברסיטה העברית ואוניברסיטת Sapienza-Laברומא. לניר תואר ראשון בתוכנית המשולבת פכ"מ: פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה, גם הוא מטעם האוניברסיטה העברית. (צילום התמונה: עודד קרני)
ד

ד"ר מוחמד אלנבארי

ד"ר מוחמד אלנבארי

ד

ד"ר מוחמד אלנבארי

ד"ר אלנבארי נולד ב-1970 ליד צריפין למשפחה שמקורה מחורה, ובגיל צעיר חזר לגור בכפר הבדואי הדרומי. הוא בעל תואר ראשון ושני בכימיה מהאוניברסיטה העברית ודוקטורט בכימיה אורגנית מאוניברסיטת בן-גוריון. לאחר סיום הפרק האקדמי בחייו, החל אלנבארי לעבוד בחברת התרופות פריגו, התקדם לתפקידים ניהוליים ורשם על שמו 12 פטנטים. בשנת 2005 עזב את פריגו והתמודד על ראשות מועצת חורה. הישגיו במהלך כהונתו רבים. בעשור הראשון עלו אחוזי גביית הארנונה מ- 4% ל-86% בשנת 2015. תקציב המועצה גדל מ-29 מיליון שקלים ל-132 מיליוני שקלים. הוא גם הקים בחורה מכון לטיהור שפכים, מפעל קייטרינג שמעסיק נשים חד-הוריות וחברה כלכלית ופתח בית ספר למחוננים ביישוב. כדי להתמודד עם בעיה קשה של ונדליזם ביישוב, התקינו ברשות מעל 100 מצלמות שהורידו את רמת האלימות. אלנבארי הקים בחורה מוקד טלפוני עירוני מתקדם, שמספק שירותי מיקור חוץ בתשלום לרשויות ערביות אחרות. אלנבארי הוא ממייסדי עמותת כוכבי המדבר העוסקת בטיפוח מנהיגות בדואית צעירה, הוא יו"ר מיזם ואדי עתיר, חבר הנהלה בקרן אברהם, חבר הנהלה בעמותת אג'יק ומכהן בחבר הנאמנים של מכללת ספיר. אלבנארי נשוי ואב לשישה ילדים.
אופיר כץ

אופיר כץ

אופיר כץ

אופיר כץ

אופיר כץ

עו"ד אופיר כץ, מייסד משרד עורכי הדין אופיר כץ ושות' (1979), משתתף בכל הפורומים המרכזיים הנוגעים לענייני חברה אזרחית; מעורב ופעיל בכל ההליכים לחקיקה ראשונית ומשנית בענייני עמותות; פעיל במספר ארגונים חברתיים ושימש עד לאחרונה כיו"ר "מנהיגות אזרחית" - ארגון הגג של העמותות בישראל; משמש כאחד מנציגי ארגוני החברה האזרחית בפני ועדות הכנסת ומול הממשלה; מחבר הספר "חוק העמותות בפועל"; לימד "משפט מלכ"רים" בתכנית לתואר שני באוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה בפורומים רבים אחרים.
איציק דבש

איציק דבש

איציק דבש

איציק דבש

איציק דבש

איציק הוא מנהיג מתנדב, יזם עסקי וחברתי עם ניסיון של למעלה מעשרים שנה בהשקעות הון סיכון והשקעות פרטיות, וניסיון של מספר שנים כבנקאי השקעות במיזוגים ורכישות ב- Credit Suisse First Boston בניו יורק, לונדון וטוקיו. הוא הקים מספר קרנות הון פרטיות וסייע למגוון חברות ישראליות בפיתוחן הבינלאומי. בתחום החברתי, איציק הוא מייסד שותף של "עתודות לישראל", יוזמה לאומית של 25 תוכניות ניהול לדרג בכיר וביניים במגזר הציבורי והחברתי, שנועדה לסייע בהתמודדות עם מספר אתגרים עכשוויים ועתידיים העומדים בפני החברה הישראלית. איציק שימש כיועץ פעיל לממשלת ישראל בתפקידים רבים ובוועדות, כולל כאלו ששיפרו את הקצאת ההון למגזר הפרטי, לממשלה ולמגזר הציבורי, תוך הפחתת הסיכון המערכתי. בנוסף, איציק הקים ומשמש כיו"ר מועדוני בתי הספר העסקיים של וורטון והרווארד בישראל. בישורתי הצבאי שימש כקצין בחיל התותחנים. בוגר תואר ראשון בהצטיינות של בית הספר וורטון מאוניברסיטת פנסילבניה, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת הרווארד. איציק ורעייתו אניה מתגוררים בתל אביב ולהם שלושה ילדים.
שוקי ארליך

שוקי ארליך

שוקי ארליך

שוקי ארליך

שוקי ארליך

שוקי הוא ותיק בתעשיית התוכנה בישראל וכיום הוא משקיע חברתי פעיל; יו"ר 'יכולים נותנים' לקידום פילנתרופיה ישראלית; קבוצה של תורמים פרטיים ישראלים שהוקמה כדי לעמוד באתגר משותף - להגדיל את הנתינה הפרטית בקרב ישראלים בעלי אמצעים. הפרופיל של חברי הקבוצה הזו הוא של משקיעים חברתיים ותיקים. היוזמה היא שיתוף פעולה של שיתופים ורשת המממנים היהודים (JFN). שוקי היה שותף-מנהל בקרן ההון-סיכון גיזה במשך 10 שנים, להן קדמו 15 שנים באמדוקס, שם שימש בתפקידו האחרון כסמנכ"ל בכיר לפיתוח עסקי. יושב בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב. פעיל ב- IVN לקידום העסקים החברתיים בישראל, חבר בוועד המנהל של 'צבע – צעירים בונים עתיד', חבר בוועדת ההיגוי של 'מנהיגות מתנדבת בישראל', ומעורב בפעילותם של ארגונים נוספים.
נמרוד גור

נמרוד גור

נמרוד גור

נמרוד גור

נמרוד גור

נמרוד גור הוא שותף מייסד בחברת הליוס אנרגיה השקעות, קרן ההון הפרטית הגדולה בישראל המתמחה בייצור אנרגיה מתחדשת, עם השקעות של יותר מ -500 מיליון דולר בתחנות כוח סולאריות, רוח, ביו-מסה וביו-גז באירופה ובישראל. בעבר היה נמרוד שותף בחברת Precede Technologies. הוא מילא תפקידים ניהוליים רבים בחברות טכנולוגיה וחלל שונות בארה"ב ובישראל, כולל Model N ("MODN" NYSE), סימולציה רפואית של MedSim ו- Banner Aerospace ("BAR" NYSE). בנוסף לפעילותו העסקית, נמרוד מעורב ופעיל בארגונים חברתיים בארה"ב ובישראל, כולל פדרציית סן פרנסיסקו, אייפא"ק ובית הספר בקהילה היהודית האוזנר בפאלו אלטו, קליפורניה. כיום הוא משמש כנאמן של קרן הארי וז'נט וויינברג וכחבר בורד במכון שלום הרטמן. נמרוד שירת כטייס קרב בחיל האוויר במשך שבע שנים. בעל תואר ראשון במדעי הנדסה מאוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת חוף קליפורניה, ותואר שני במנהל עסקים מבית הספר למינהל עסקים בהרווארד. בוגר תכנית מורשת וקסנר בסן פרנסיסקו. נשוי לדורותי גור ולהם שלושה ילדים.
ד

ד"ר סיגל שלח

ד"ר סיגל שלח

ד

ד"ר סיגל שלח

מנכ"לית ג'וינט ישראל, בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב בחוג ללימודי עבודה בתחום של הגירה ותעסוקה. בשנת 2001 הצטרפה לצוות המחקר של מינהל המחקר והכלכלה במשרד התמ"ת ושימשה שם כחוקרת בכירה בתחומים מגוונים של פעילות המשרד במהלך שש שנים. במהלך תקופה זו הייתה מעורבת בניהול, יישום ומעקב של תוכניות לשילוב אוכלוסיות בתעסוקה. ב-2007 הצטרפה סיגל לג'וינט-תבת, מיזם התעסוקה של ג'וינט ישראל וממשלת ישראל וניהלה את פיתוח תכניות התעסוקה בתחום החברה הערבית, עולים וקשרי מעסיקים. מ-2012 עד 2018 שימשה סיגל כמנכ"לית ג'וינט-תבת. ב-2018 מונתה למנכ"לית ג'וינט ישראל.
אורי גיל

אורי גיל

אורי גיל

אורי גיל

אורי גיל

מנכ"ל ג'וינט אלכא. אורי הצטרף לג'וינט ישראל בשנת 2013 ומילא תפקידים שונים בארגון. בשנתיים האחרונות כיהן כמשנה למנכ"ל וכראש תחום שיתופיות בין מגזריות. במסגרת תפקידו זה – יזם והוביל שותפויות מגוונות עם הממשל והחברה האזרחית לחיזוק יכולות עבודה משותפת, קידום רשתות סוכני שינוי, הובלת מהלכי חדשנות בשדה הציבורי, ועוד. לפני הצטרפותו לאלכא, שימש אורי כיועץ אסטרטגי בקבוצת BDO ועבד עם מגוון חברות בשוק הפרטי והציבורי. אורי מחזיק בתואר MBA מתכנית המצטיינים של אוניברסיטת בן גוריון, ובתואר בוגר בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית (שניהם בהצטיינות). שירת בחיל האוויר כטייס קרב ומשמש כמדריך טיסה במילואים.

יוסי בכר ז"ל

יושב ראש הוועדה המייעצת של ג'וינט אלכא בין השנים 2015-2020.
בדצמבר 2020 נפרד מאיתנו יוסי, בהשאירו אחריו חלל גדול. יוסי היה דמות חשובה ומרכזית מאוד בעשייה שלנו בג'וינט אלכא בשנים האחרונות, כיו"ר הוועדה המייעצת, כמנטור וכחבר. אך הרוח, הערכים והאמת שלו – כל אלו יישארו עמנו והם וימשיכו להוות נר לרגלנו. יוסי היה מנהיג שלוקח אחריות, מצויד בתכונות של חכמה, חמלה, אכפתיות, כריזמה שקטה וכובשת. לתפקידו נכנס עם מרץ ועשייה שמשפיעה עד היום.

בכר סיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון בכלכלה ובחשבונאות באוניברסיטה העברית בירושלים ב-1980, סיים לימודי תואר שני ודוקטורט במנהל עסקים עם התמחות במימון באוניברסיטת קליפורניה בברקלי.
בשנים 1986–1991 שימש מרצה בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת קולומביה.

בשנים 2003 ועד שנת 2007 שימש כמנכ"ל משרד האוצר ועמד בראש "ועדת בכר" שהובילה לשינוי מבני תחרותי של שוק ההון הישראלי. ב- 2007 מונה ליו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה ובאותה שנה גם קיבל את אות אביר איכות השלטון של התנועה למען איכות השלטון בישראל, על תרומה ייחודית לקידום המשק והחברה בישראל ולשיפור איכות המינהל הציבורי. ב- 2010 מונה ליו"ר בנק דיסקונט, ובמסגרת זו כיהן גם כיו"ר בנק מרכנתיל דיסקונט ויו"ר כרטיסי אשראי לישראל עד שנת 2018. בשנים 2019-2020 שימש כיו"ר חיפה כימיכליים

בכר נפטר בדצמבר 2020 בגיל 65, לאחר התמודדות עם מחלת הסרטן. הותיר אחריו את אשתו אורית, ארבעה ילדים ונכדים.