דבר המנכ”ל

שותפים יקרים

במציאות דינמית המשתנה תדיר, המערכות הציבוריות נדרשות ‘לשמור על קצב’ ולייצר פתרונות ותהליכים מותאמים לרווחת האזרחים.

משבר הקורונה והשלכותיו הכלכליות-חברתיות חידדו יותר מתמיד את ההבנה שנדרש לעשות יותר (שירותים חברתיים) עם פחות (משאבים), מה שמחייב דיוק, חדשנות והתייעלות של המערכות.

ג’וינט-אלכא מכוון לאתגר זה בדיוק: אנו פועלים לקידום מענים לאתגרים רוחביים שונים במערכות הציבוריות. באמצעות שיפור יעילות ומועילות המערכות, אנו מאפשרים שירותים טובים יותר לתושבי ישראל.

הוועד המנהל של אלכא – שותפות בין ממשלת ישראל לבין ג’וינט ישראל – מגדיר יחד את האתגרים למיקוד. בין המרכזיים שבהם כיום:

  • טרנספורמציה דיגיטלית במגזר הציבורי בתהליכי יצירה ואספקת שירותים חברתיים.
  • פיתוח יכולת השלטון המקומי והחברה האזרחית למיצוי אפקטיבי של משאבים שהוקצו על ידי השלטון המרכזי.
  • פיתוח תפיסת האזוריות בישראל במטרה לשפר השירות לתושב ולהביא לצמצום פערים, לצמיחה כלכלית וללכידות חברתית.
  • פיתוח מנגנוני עבודה משותפת בין ארגונים ומגזרים (שיתוף דאטה, ייעול רכש, מנגנוני ייצוג מגזריים, ועוד) לטובת פתרונות כוללניים שבהם האדם במרכז.

השילוב של הניסיון ארוך השנים של אלכא בזירה הציבורית, השותפות עם הממשלה, האמון והמקצועיות והמסירות של הצוות – מאפשרים לנו לייצר מרחבי פעולה משותפים שבהם ניתן ‘לפרום’ את המורכבות ו’לתפור מחדש’ תהליכים רב-מגזריים. כל זאת, במטרה לפתור יחד את האתגרים ואת בעיות המערכת בשירותים החברתיים במדינת ישראל.

ג’וינט-אלכא שואב את כוחו מצוות מקצועי מופלא, אשר מכיר ומוקיר את השדה הציבורי ופועל מתוך תחושת חובה להמשיך ולשפרו לטובת האזרח. אחד המשפטים המלווים אותנו בעבודתנו הוא: “אם אתם רוצים לרוץ מהר, רוצו לבד, אם אתם רוצים לרוץ רחוק – רוצו יחד”.

בהזדמנות זו אני מבקש להודות לחברי הוועד המנהל שלנו ולשותפינו בישראל ובעולם על התמיכה וההכוונה, המאפשרים לנו לרוץ רחוק ביחד.

אני מזמין אתכם ללמוד ולהכיר את פעילות אלכא וליצור עימנו קשר.

אורי גיל, מנכ”ל ג’וינט-אלכא

ליצירת קשר עם ג’וינט אלכא לחצו כאן

לחזרה לעמוד הבית לחצו כאן

דילוג לתוכן