נבחרת הדירקטורים החברתית

מאגר לאומי חדשני של מנהלים בכירים ועתירי ניסיון, שמעוניינים להשפיע באמצעות התנדבות כחברי דירקטוריון בארגונים חברתיים. אנו מאמינים כי חיבור מוצלח נשען על שלוש רגליים: תחומי העניין החברתיים של המועמד, הערך המוסף שהוא מביא איתו לשולחן, והתאמתם לצורך של הארגון החברתי ולאתגרים הניצבים בפניו. הנבחרת שמה דגש על גיוס מועמדים איכותיים מתחומים שונים (כגון: פיננסי, משפטי, שיווקי), על ייצוג הולם של כלל האוכלוסיות בחברה ועל פריסה גיאוגרפית ארצית. נבחרת הדירקטורים החברתית הינה מיסודה של מכון אלכא למנהיגות וממשל-ג’וינט ישראל, והתפתחה כהמשך לתכנית סינרגיה הפועלת מאז שנת 2012,במסגרתה מכהנים כמאה מנהלים בכירים מחברות כמו מיקרוסופט פיתוח, אינטל, שטראוס, בנק לאומי, כ.א.ל וארגונים נוספים כדירקטורים בארגונים חברתיים.

האתגר

סקר ארצי שבוצע ב 2019 עי" ג'וינט-אלכא ומכון מחקר מאיירס-ברוקדייל גילה כי 30% מהמנכ"לים ו 25% מהדירקטורים החברתיים בישראל טוענים שהדירקטוריון שלהם אינו אפקטיבי בקידום מטרות הארגון! שיעור גבוה מהדירקטוריונים קטנים מהמומלץ, הנוכחות בישיבות הדירקטוריון חלקית והיעדר הקצבת קדנציות וכהונות מוביל לסטגנציה במשילות התאגידית. לבסוף, הדירקטוריונים של הארגונים החברתיים מתאפיינים בהיעדר גיוון, מה שפוגע בצורה מכרעת ביכולות האסטרטגיות של ארגון חברתי.

המענה

חיבור מנהלים בכירים, בעלי ניסיון עשיר לארגונים חברתיים מגדיר מחדש את המונח סינרגיה. הדירקטורים המתנדבים זוכים לתחושת תרומה ומשמעות, הרחבת מעגלי ההשפעה והתפתחות אישית מתוך התנסויות חדשות. הארגונים החברתיים נהנים מתנופת עשייה, קשרים עסקיים ופרקטיקות חדשות להאצת הצמיחה.

הידעת?

80% מהארגונים החברתיים שכבר גייסו דירקטורים מהנבחרת מדווחים על השפעה חיובית משמעותית בתחומים תשתיתיים כגון חזון ואסטרטגיה, תהליכי עבודה ואפילו פיתוח משאבים.

תהליך החיבור בין דירקטור.ית לעמותה ע"י הנבחרת

תהליך החיבור בין דירקטור.ית לעמותה ע
דילוג לתוכן